Telewizja dozorowa

VOIP202M VOLTAMonitoring sieciowy.

Kamera IP podłączona bezpośrednio do sieci komputerowej umożliwia transmisję obrazu i dzwięku za pośrednictwem internetu. Stosowana w małych i średnich systemach monitoringu to jest w domach, biurach, sklepach i obiektach przemysłowych pozwala na bezpośrednie oglądanie obrazu na monitorze komputera włączonego w dowolnym miejscu globalnej sieci.

 

Parametry techniczne

Typ produktu: Kamera IP megapikselowa dualna z oświetlaczem podczerwieni
Przetwornik: 1/3’’ CMOS ze skanowaniem progresywnym
Rozdzielczość: max. 1280x1024
Kompresja: MPEG4, MJPEG
Czułość: 0.5Lux (IR wyłączony)
Interfejs Ethernet: 10/100BaseTX
Obiektyw: obiektyw megapikselowy 4.3mm
Elektroniczna migawka: 1/50s - 1/200000s
Audio: 1/1
Dodatkowe funkcje: webserwer, e-mail, FTP, NTP, RTP/RTSP
Zasilanie: PoE lub 12VDC/1 A (IR włączony)
Temperatura pracy: -20°C - +50°C
Wymiary: 264x85x92mm

 

Dlaczego warto zainstalować taki system na przykład w sklepach?

 

Argumentów może być kilka. Po pierwsze system taki powoduje „spadek wielkość ubytku towarów", czyli innymi słowy zmniejszenie liczby kradzieży, na które najbardziej narażone są sklepy samoobsługowe. Zamontowanie kamer pozwala zarejestrować moment popełniania przestępstwa i w konsekwencji albo oddać sprawcę organom ścigania, albo zakazać wstępu do sklepu.

 

Innym rodzajem przestępstwa są kradzieże popełniane przez nieuczciwy personel. O tym, jak, gdzie i kiedy można coś ukraść niejeden właściciel sklepu może napisać książkę (z bardziej znanych przykładów: anulowanie transakcji po pobraniu należności od klienta, który najczęściej nie żąda paragonu, podbieranie pieniędzy z kasy innego pracownika, wpisanie do kasy paczki zapałek i wydawanie np. drogiego alkoholu).

 

Zewnętrzny punkt kamerowy w sklepach z alkoholem powoduje, że grono "stałych bywalców", które wytrwale uniemożliwia wstęp innym klientom, zazwyczaj się przerzedza. Dodatkowo w trakcie ewentualnych burd łatwo jest ustalić nie tylko, kto zaczął, ale i kto ma zapłacić za wybitą szybę.