Systemy bezprzewodowe

Centrala bezprzewodowaBezprzewodowe systemy alarmowe.

Systemy bezprzewodowe w branży alarmowej zajmują czołowe pozycje a znane są prawie tak długo jak systemy przewodowe. Podstawową przeszkodą która ograniczała ich zastosowanie było słabe zabezpieczenie transmisji sygnału radiowego, krótka żywotność baterii oraz wysoka cena. Konkurencja i coraz nowocześniejsze technologie sprawiły, że systemy radiowe są coraz doskonalsze a ich cena coraz niższa.

Doskonałym przykładem połączenia wysokiej klasy produktu z bardzo atrakcyjną ceną jest całkowicie bezprzewodowy system CB32 gwarantujący pełną skuteczność oraz maksymalną wygodę obsługi. Głównym adresatem oferty są użytkownicy budynków mieszkalnych oraz niedużych budynków komercyjnych, gdzie zastosowanie systemu alarmowego wiązałoby się z naruszeniem ich wystroju i zbyt długim czasem wykonania montażu.

Praktycznie cała struktura jest oparta na cyfrowo kodowanej transmisji bezprzewodowej, która w przypadku części urządzeń jest dwukierunkowa. Jedynym urządzeniem, które wymaga podłączenia jakichkolwiek przewodów, jest centrala alarmowa, a należą do nich m.in. zasilanie i linia telefoniczna. Zestaw dostarczany z centralą jest standardowo wyposażony w czujki bezprzewodowe, kontaktron bezprzewodowy, pilot, zasilacz i akumulatory typu Ni-MH.

Rozbudowa o kolejne akcesoria jest możliwa bez potrzeby dokładania jakichkolwiek modułów montowanych do centrali alarmowej, ponieważ wszystkie możliwości konfiguracyjne wymienione w specyfikacji są w niej zawsze dostępne.

Centrala alarmowa została wyposażona w kompaktową obudowę z wysokiej jakości tworzywa wraz z klawiaturą, wyświetlaczem i akumulatorami. Całość tworzy bardzo estetyczny element komponujący się z każdym wystrojem wnętrza.