Kamera szybkoobrotowa

Kamera przemysłowa kolorowa szybkoobrotowa obrót 360 st. w poziomie, 90 st. w pionie

 

PTZ to kamera szybkoobrotowa w obudowie zewnętrznej z przetwornikiem optycznym 1/4'' z funkcją Dzień/Noc. Urządzenie posiada 37-krotny ZOOM optyczny oraz 12-krotny ZOOM cyfrowy. Dostarczana jest w zestawie z uchwytem ściennym. Umieszczona jest na zintegrowanej głowicy szybkoobrotowej.

 

Kamera szybkoobrotowa charakteryzuje się wysoką rozdzielczością 550 linii TVL (kolor), co sprawia, że lepiej odwzorowywuje kolory. Inną bardzo ważną cechą wysokiej rozdzielczości jest możliwość rozróżnienia drobnych szczegółów. To cecha, która bardzo przydaje się w późniejszym odtworzeniu wcześniej nagranego obrazu.

 

Po przełączeniu się w tryb czarno biały, kamera ma jeszcze wyższą rozdzielczość 680 linii TVL,  dzięki temu obraz w nocy jest równie ostry i wyraźny.

 

Kamera szybkoobrotowa PTZ posiada wbudowany obiektyw regulowany o ogniskowej 3.5-129.5 mm. To obiektyw, który sprawdza się w profesjonalnych systemach telewizji przemysłowej oraz daje możliwość powiększania obrazu zapewniającego widoczność wielu detali. 

 

Proporcjonalny ruch poziomy i pionowy w stosunku do zbliżenia - ta funkcja chroni obraz przed zbyt szybkimi zmianami przy dużych powiększeniach. Zatem wartość zoom jest nieustannie kontrolowana  i w zależności od niej prędkość obrotu poziomego (Pan) i zmiany nachylenia (Tilt) nieustannie jest proporcjonalnie zmieniana. Przy dużych zbliżeniach szybkość ruchu kamery spada, by natychmiast wzrosnąć, jak tylko nastąpi zmniejszenie wartości zoom.

 

Presety - ustawianie presetu polega na wyznaczeniu punktu w przestrzeni ruchu kamery (współrzędne poziome i pionowe oraz powiększenie) i wprowadzenie ich do pamięci. Dzięki temu później kamera może szybko i precyzyjnie ustawić się dokładnie wg zapamiętanych współrzędnych danego presetu.

 

Auto Trasa - utworzenie automatycznej trasy polega na dodawaniu adresów kolejnych potrzebnych presetów, z jednoczesnym określeniem czasu zatrzymania na każdym z nich. Po uruchomieniu Auto Trasy kamera automatycznie rozpocznie ustawianie się w podanych adresach presetów. 

 

Auto Ścieżka - kamera może zapamiętać kolejne operacje obrotu poziomego, pionowego i zbliżania, a następnie dokładnie powtórzyć je. W tym trybie zarówno ogniskowa (Focus), jak i przysłona (Iris) obiektywu są dostrajane przez automatykę kamery.

 

Strefy prywatności - są definiowane przez użytkownika i obejmują obszary, które nie mogą być oglądane przez inne osoby. Zamaskowany obszar przesuwa się wraz z ruchem obrotu poziomego i pionowego kamery, a także automatycznie dostosowuje wielkość w funkcji zoom. 

  • AWB - (Auto White Balance) automatyczne dopasowanie balansu bieli - to elektroniczny proces pozwalający na zachowanie ostrych obrazów, o mocnym, żywym nasyceniu kolorów w pełnej palecie barw.
  • AGC - (Auto Gain Control) automatyczne dopasowanie poziomu wzmocnienia - system, który reguluje poziom jasności dla optymalnej wydajności i najwyższej jakości obrazu.
  • BLC - (Backlight Compensation) kontrola światła wstecznego - jest funkcją kamery, która automatycznie dostosowuje wyrównanie jasnego światła tak aby dać więcej szczegółów na ciemnych obszarach obrazu. Dobrym przykładem może być skupienie się na szczegółach twarzy osoby która oświetlona jest światłem słonecznym z tyłu. 
  • automatyczna i manualna regulacja ostrości obrazu
  • automatyczna i manualna regulacja przysłony
  • funkcja automatycznie uruchamiająca trase patrolową, skanowanie lub wybrany preset po zdefiniowanym przez użytkownika czasie.

 

Przykładowy zapis monitoringu z kamery obrotowej umieszczonej w Delikatesach Premium. Kamera realizuje automatycznie zaprogramowane zadania. Z wiadomych względów ujęcia zostały wykonane z zachowaniem prywatności.