Nowości

Kamera obrotowa VCIR-720Kamera obrotowa VCIR-720

Obrotnica VCIR-720 to unikalny na skalę światową system pozycjonujący oferujący obrót 360 stopni bez punktu krańcowego w obu osiach. W przeciwieństwie do kamer szybkoobrotowych czy klasycznych obrotnic, pozwala na pełną swobodę w kierowaniu kamery i obserwację dowolnego miejsca, także nad miejscem instalacji. Dwusystemowy promiennik podczerwieni zapewnia jednolite podświetlenie obrazu w pełnym zakresie pracy obiektywu. Solidne wykonanie i wysoka klasa szczelności gwarantują stabilną pracę w najtrudniejszych warunkach, tj. instalacje portowe, wojskowe czy montaż na pojazdach służb ratowniczych.

 

 

 

 

Zintegrowana szybkoobrotowa kamera zewnętrzna.

 

Kamera speed dome z rozbudowanym menu OSD zawierającym dużo użytecznych funkcji. Kamera posiada m.in. funkcje Sense-UP (slow shutter) umożliwiającą widzenie przy bardzo słabym oświetleniu. Została także wyposażona w funkcję DNR (SSNR), dzięki której nawet przy dużym wzmocnieniu obrazu, nie zobaczymy na ekranie charakterystycznego "śnieżenia". Dodatkowo dzięki funkcji DIS (cyfrowa stabilizacja obrazu), mamy w znacznym stopniu wyeliminowane drgania kamery (np. przy silnym wietrze) co jest szczególnie widoczne przy dużych zbliżeniach.

 

Kamera obrotowaMontaż takiego systemu jest swego rodzaju inwestycją. Aby się zwróciła i zaczęła na siebie zarabiać, musi minąć trochę czasu. Można to obliczyć przy użyciu podobnej metody jak przy montażu instalacji gazowej w samochodzie (im więcej się jeździ, tym szybciej się zwraca).

 

Jeżeli straty sklepu spowodowane drobnymi kradzieżami lub ubytkami w towarze wynoszą np. 2 proc. miesięcznie, to przy obrocie miesięcznym 50 000 zł daje to 1 000 zł. Jeżeli koszt instalacji wynosił 6 000 zł to zwraca się on nam po około pół roku. W niektórych punktach handlowych zamontowanie systemu kamer pozwoliło zmniejszyć tego typu straty do zera!