Kamery monitoringu z oświetlaczem podczerwieni

Kamera IPObserwując dzisiejszy rynek telewizji przemysłowej, można zauważyć zainteresowanie modułami kamerowymi typu dzień/noc oraz kamerami zintegrowanymi w jednej obudowie z promiennikami podczerwieni, które montowane są również w obudowach wandaloodpornych. Na monitorowanych obiektach coraz częściej pojawiają się kamery zintegrowane z promiennikiem w jednej obudowie. Estetyczny wygląd, niezawodność oraz zaawansowana technologia, a to wszystko za przystępną cenę, sprawiają, iż otwiera się przed telewizją przemysłową nowa droga.

Kamera typu dzień/noc zintegrowana z promiennikiem podczerwieni, uzbrojona w obiektyw z automatyczną regulacją przysłony i mechanicznie odsuwanym filtrem IR.
Obiektyw z soczewką typu ED co powoduje, iż kamera znakomicie radzi sobie z utrzymaniem ostrości w momencie przejścia z trybu kolorowego w czarno-biały. Dodatkowo szkło ED zmniejsza możliwość oślepienia kamery. Zastosowane w promienniku nowoczesne diody LED pozwalają mu na pracę przez 20 000 godzin oraz oświetlają pole widzenia kamery do 60 m.

Firmy instalatorskie coraz częściej sięgają właśnie po takie rozwiązania, z uwagi na prostotę montażu, pracę we wszystkich warunkach oświetleniowych oraz wysokie parametry, dorównujące typowym kamerom boksowym. Przy dostatecznym oświetleniu (minimum 0,1 lx) w zależności od modelu kamery, zachowują się one jak standardowe kamery kolorowe, natomiast przy niewystarczającym świetle następuje mechaniczne usunięcie filtru IR i przejście w tryb czarno-biały.